Kad matytumėte pilną svetainę, prašome įjungti JavaScript palaikymą.
Enable JavaScript in your browser to see this website.
Включите JavaScript в своем браузере, чтобы увидеть этот сайт.

Paieška

Įmonės bankroto bylos nutraukimas

 

Įmonių bankroto įstatymas reglamentuoja, kad kreditorius turi teisę pareikšti ieškinį teisme ir dėl bankroto bylos skolininkui iškėlimo. Įmonės bankroto procesas tai - teisės normomis įtvirtintų procedūrų visuma, kurias pažeidus įmonės bankroto proceso kėlimas gali būti nepagrįstas. Kaip pavyzdys galėtų būti, kai kreditorius inicijuoti bankroto procesą skolininkui gali tik suėjus 30 dienų po įspėjimo apie tai, kad su tokiu ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo kreipsis į teismą, jei skolininkas prievolės neįvykdys geruoju. Jai tokio įspėjimo skolininkas nebuvo gavęs, tai galima traktuoti kaip imperatyvios normos pažeidimą, kuriuo remiantis bankroto proceso kėlimas nėra teisėtas.

Ieškinio dėl skolos priteisimo ir ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo negalima tapatinti. Teismų praktika teigia, kad bankroto bylos inicijavimas negali būti taikomas kaip paslėptas ginčijamos skolos išieškojimo būdas.

Piktnaudžiavimas procesinėmis teisėmis reiškia naudojimąsi procesine teise ne pagal jos paskirtį. Nepagrįstas bankroto bylos inicijavimas varžo skolininko interesus, kenkia reputacijai, todėl tokie Kreditoriaus užslėpti tikslai su neteisėtais veiksmais vertinami kaip piktnaudžiavimas bankroto bylos inicijavimo teise.

Nustatęs piktnaudžiavimo atvejus, teismas gali skirti dalyvaujančiam byloje asmeniui (šiuo atveju Kreditoriui) piniginę baudą.

MES NAUDINGI JUMS NES:

  • Teikiame teisines konsultacijas;
  • Įmonės mokumo įvertinimas (įmonės bankroto požymių realus įvertinimas);
  • Atsiliepimo į teismo pranešimą dėl bankroto proceso kėlimo parengimas;
  • Kitų susijusių su bankroto bylos nutraukimu dokumentų parengimas.


Daugiau informacijos: UAB „SOSTINĖS TEISĖ“, tel. nr. +370 5 2134813, el. p. info@sostinesteise.lt

 

 
smart foreash